Menu

II edycja Międzynarodowego Pucharu Polski u-15 i u-17 za nami!

Od 21-26 Listopada w Ciechocinku odbywała się II edycja Międzynarodowego Pucharu Polski u -15 i u -17. W turnieju wzięła udział rekordowa ilość zawodników, aż 421 pięściarek i pięściarzy wystąpiła na ciechocińskim ringu. Do Ciechocinka zawitali zawodnicy z całej Polski oraz pięściarze z Ukrainy, Irlandii,Czech i Norwegii. Bez wątpienia zorganizowana została największa impreza bokserksa w kraju w 2023r.

CKB "Potężnie" zdobyło w sumie 4 medale.

Julka Jaskrowska 52kg, Srebrna medalistka Pucharu Polski u-15. Po pewnym, wysokim zwycięstwie półfinałowym w finale doszło do niezrozumiałej punktacji sędziowskiej...

Dominik Miś 54 kg, brązowy medalista Pucharu Polski u-15. Po dwóch zwycięskich pojedynkach, w tym po "profesorsku" potoczonym pojedynku ćwierćfinałowym, w walce o finał "uległ" według sędziów swojemu rywalowi - późniejszemu złotemu medaliście.

Igor Piotrowski 54 kg, brązowy medalista Pucharu Polski u-17. Po zwycięskiej walce ćwierćfinałowej z przeciwnikiem i kontuzją musiał odstąpić z dalszej rywalizacji.

Gabriel Pietrzak 86 kg, brązowy medalista Pucharu Polski u-17. Walka półfinałowa rozbudziła publiczność, zacięte wymiany, ofensywny styl walki, to co kibice kochają.

Warto wspomnieć o tych, którym nie udało zdobyć się przysłowiowej blaszki. Dominik Stasiak (51kg), w ćwierćfinale uległ V-ce mistrzowi Irlandii, oraz Kacper Jaskrowski (71kg). Brawo za postawę i wolę walki a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości i odda w laurach sportowych.