Menu
28-04-2023

Igor Piotrowski srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów

W dniach 15-20.04 w Wałczu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Ciechociński klub CKB Potężnie zdobył srebrny medal, a wywalczył go rywalizujący w wadze do 52 kg Igor Piotrowski.

Droga do upragnionego finału nie była łatwa. W walce eliminacyjnej zmierzył się z zawodnikiem Bas Nazar z Podkarpackiego OZB, wygrywając na punkty zapewnił sobie walkę o medal OOM.

W Ćwierćfinale rękawice skrzyżował z Mistrzem Świata w Kickboxingu z Wielkopolskiego OZB, zwycięstwo zapewniło Igorowi krążek i zostało wywalczenie wymarzonego koloru. W walce o finał zmierzył się z Brunem Skrzeczem z Mazowieckiego OZB, zwycięstwo zapewniło mu awans do wielkiego finału XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W finale stanął naprzeciwko zawodnika z Zachodnio-Pomorskiego OZB i po wyrównanej, twardej walce ulega na punkty zdobywając srebrny medal najważniejszej imprezy na arenie krajowej. Warto dodać, że dla Igora jest to trzecia srebrna „blaszka” rangi Mistrzowskiej.