Menu
27-12-2015

IV Świąteczno-Noworoczny Turniej Trójek Siatkarskich

19 drużyn uczestniczyło w IV Świąteczno-Noworocznym Turnieju Trójek Siatkarskich, który 27 grudnia został rozegrany w ciechocińskiej Hali Sportowej. Jak co roku turniej stał na bardzo wysokim  poziomie sportowym. W drużynach występowali m.in.  mieszkający w Ciechocinku mistrzowie świata w kategorii kadetów Kamil Droszyński i Jakub Szymański, zawodnicy drużyny Plus Ligi Łuczniczki Bydgoszcz Jan Lesiuk i Mateusz Siwicki, jak również medaliści mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Sporą sensację wzbudziło pojawienie się na trybunach ciechocińskiej hali kubańczyka Wilfredo Leona - jednego z aktualnie najlepszych siatkarzy świata, MVP zeszłorocznej Ligi Mistrzów (klub Zenit Kazań), zawodnika posiadającego od tego roku polskie obywatelstwo i starającego się o grę w reprezentacji Polski.
Zespoły zostały rozlosowane do 4 grup, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po 2 najlepsze drużyny awansowały do fazy pucharowej, którą rozpoczęły gry ćwierćfinałowe. Wyniki:
Ćwierćfinały:
Leszcze Barowe – Zieloni Mędrcy 18:13  ;  Ogień Team – Gwoździe 27:13  ;
Gramy z Głową – Hesz  Sępólno Kraj.  22:15  ;  SP Dragon Dobre – Dżimbaski  23:12 ;
Półfinały:
Leszcze Barowe – Ogień Team  22:15  ;  Gramy z Głową – SP Dragon  18:16
O 3 miejsce:  Ogień Team – SP Dragon  19:17
O 1 miejsce: Gramy z Głową – Leszcze Barowe  21:15.
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Weronika Majewska (Bodzio Team), a zawodnikiem Łukasz Kalinowski (Gramy z Głową). Puchary i medale dla najlepszych drużyn i zawodników ufundował ciechociński OSiR.