Menu
09-03-2013

I Otwarty Turniej Trójek Siatkarskich w kategorii kobiet i dziewcząt

16 żeńskich drużyn siatkarskich stanęło na starcie I Otwartego Turnieju Trójek Siatkarskich w kategorii kobiet i dziewcząt, który 9 marca odbył się w ciehcocińskiej Hali Sportowej. Zespoły swoje rozgrywki rozpoczeły od fazy grupowej, w której zostały podzielone na 4 grupy i w nich rozgrywały turniej systemem "każdy z każdym". Najlepsze 2 zespoły z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów i dalsza część turnieju została rozegrana systemem pucharowym. Wszystkie mecze były rozgrywane "na czas". Wyniki:
Ćwierćfinały:
Skra-Pas  18:17  ;  Lejdis-Milfy  28:14  ;  Hemoglobina-Smerfy  28:7  ;  Amelinium-SP 3  25:14
Półfinały:
Skra-Lejdis  17:12  ;  Amelinium-Hemoglobina  18:16
o 3 miejsce:
Hemoglobina-Lejdis 22:10
o 1 miejsce:
Amelinium-Skra  23:10
Turniej został rozegrany m.in. dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Kobiet, który dzień wcześniej był oficjalne obchodzony. Oprócz nagród, ciechociński Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował również słodycze dla wszystkich pań i dziewcząt biorących udział w rozgrywkach. Zawodniczki najlepszych drużyn otrzymały pamiątkowe statuetki i medale. Najlepszą zawodniczką organizatorzy wybrali Elżbietę Brzoskę (Amelinium).
Składy najlepszych drużyn:
I miejsce: Amelinium - Brzoska Juliana, Brzoska Paulina, Brzoska Elżbieta
II miejsce: Hemoglobina - Droszyńska Patrycja, Ulaszewska Daria, Ostrowska Patrycja
III miejsce: Skra - Cichoń Martyna, Murawiec Aleksandra, Skubik Oliwia
IV miejsce: Lejdis - Wilczewska Anna, Suchara Magdalena, Olbrych Antonina, Krieger Kornelia