Menu
26-08-2012

I Półmaraton Termy Ciechocinek

26 sierpnia w Ciechocinku odbył się I Półmaraton Termy Ciechocinek. Trasa biegu, rozpoczynająca się w Parku Zdrojowym przebiegała ulicami całego Ciechocinka. Na starcie stanęło ponad 500 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 21,0975 km oraz 10,5 km. Zawody zgodnie z przewidywaniami wygrał kenijczyk Martin Mukele, który trasę półmaratonu pokonał w 1,04,41 h., a kolejni zawodnicy przybiegli na metę z prawie 10-minutową stratą. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Marta Szenk z Zawiszy Bydgoszcz (1,19,59).
Oprócz biegów głównych w Parku Zdrojowym odbyły się biegi młodzieżowe, liczne pokazy i koncerty, a licznie zgromadzona publiczność, zarówno na trasie biegów, jak i w Parku Zdrojowym, potwierdziła atrakcyjność tej imprezy.